Kdo jsme

O nás

Myšlenka založit vlastní taneční skupinu/školu přišla v srpnu 2009 a v září téhož roku jsme otevřeli první dětské kurzy. Krátce na to byly zavedeny irské tance jako tělocvik na ČVUT a na žádost studentů jsme od ledna 2010 otevřeli kurzy irských tanců pro dospělé. Postupně se naše nabídka rozrostla na softy, step a set dancing.

7 lekcí
týdně
3 lektoři
320+ odučených
hodin

Pořádáme společné taneční i mimotaneční akce - promítání, doučovací hodiny, semináře, soustředění, pouštění draků, vánoční hraní her, piknik, šití kostýmů, povídání o všem, co by mohlo tanečníky zajímat. Většina našich lektorů a někteří naši tanečníci se také pravidelně zúčastňují tanečních soutěží.

Veselá kopýtka?

Z irštiny lze Sona Sól přeložit jako veselá kopýtka. A to tedy rozhodně jsme :)

Filozofie

Nejdůležitější je pro nás naše motto “Irské tance pro radost” a v tomto duchu se snažíme irské tance vyučovat a šířit. To ale nesmí ubírat na kvalitě tance.

Na kurzech se nenaučíte jen tančit, ale dozvíte se zde spoustu informací z irské historie, kultury a současných tanečních trendů. Kromě toho si všichni lektoři pravidelně osvěžují vědomosti z oblasti fitness, které se snažíme nenásilně aplikovat ve výuce a dbát tak na to, aby pro tanečníky byl pohyb co nejméně zatěžující. Naším cílem je, aby naši tanečníci znali z oblasti irského tance co nejvíce, takže na lekcích si občas vyzkoušíte i něco z jiných oblastí, které mají s Irskem co do činění, jako je například Bretaň, nebo Skotsko.

Ke každému kurzu

První pomoc

Všichni naši lektoři jsou odborně vyškoleni Českým červeným křížem jako certifikovaní zdravotníci a pravidelně své znalosti oprašují. V případě potřeby umíme aplikovat kinesiotape.

Zábavné rozcvičky

Travoltovská
Gangnam style
Bollywood
Africká
Swingová
Oldies disco
Contemporary dance
a pracujeme na dalších... :)

Poradíme, pomůžeme

Pomůžeme Vám s výběrem vhodné taneční obuvi. Zájemcům doporučíme vhodné cviky na doma. Informujeme o novinkách u nás i ve světě a o těch nejlepších akcích se dozvíte přímo od lektorů.